29 Mart 2008 Cumartesi

NANOXIA DEVİR KONTROLLÜ NANO-BEARING 8CM Kasa FANI FX08-2200

Fanı kasanın ön tarafına takmak (HDD ler için) amacıyla almıştım ancak küçük geldi (120mm lik olacakmış). Ben de arka tarafa taktım. Kasa içindeki havayı dışarı veriyor. Ürünü hepsiburadadan aldım. Fiyatı makul, alınabilir.

Hemen ürünümüzün fotolarına geçelim.


Kutu içeriğinden fanımız, fan devir kontrolcüsü ve silikon vidalar çıkıyor.


Bu da fanımız fan yaprakları yeşil renkde. Bu sizi yanıltmasın, herhangi bir ledli ışıklandırma falan yok. Monte ederken silikon vidaları kullanınız. Silikon vidalar iyi düşünülmüş ama takmazı biraz zahmetli. Uğraştırıyor.

Bu da fan devir kontrolcümüz. Bu kontrolcümüzü anakarttaki PCI yuvasına monte ediyorsunuz. Monte ederken kontrolcü düğmesini kendinize doğru çekerek çıkartın ve PCI yuvasına oturtun. Oturttuktan sonra devir düğmesini biraz bastırarak takın. Devir kontrolcünüzden çıkan kabloyu fanınızın kablosuyla birleştirin (yani takın) Devir kontrolcünüzden çıkan kabloyuda ankartınızın üzerindeki herhangi bir fan girişine takın.


Fanımızın montesi bitmiştir.
Fan devir kontrolü özellikle oyunlarda işe yarayacaktır. İsterseniz devrini artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Güzel bir alete benziyor. Çalışırken herhangi bir rahatsız edici ses yok. İlerde olur mu bilmem.
Ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..[:'(]

Hiç yorum yok: